W nowym raporcie pokazujemy, że odpowiedzialny biznes to także bezpieczny biznes. Publikacja zawiera praktyczne wskazówki, jak zadbać o cyberbezpieczeństwo w kontekście celów ESG – od zarządzania danymi, przez ochronę infrastruktury IT, po budowanie świadomości wśród pracowników.
To konkretne narzędzie dla organizacji, które chcą wdrażać zrównoważony rozwój z uwzględnieniem zagrożeń cyfrowych i wzmocnić swoją odporność na wyzwania przyszłości.
Raport został przygotowany wspólnie z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch. Przeprowadziliśmy (Quality Watch) 179 ankiet oraz 10 wywiadów pogłębionych (IBRiS). Co istotne, wywiady te zostały zrealizowane z kadrą zarządzającą 10 czołowych przedsiębiorstw w Polsce: ENERGA S.A., LW Bogdanka S.A., ERBUD Group, GS1 Polska, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Schneider Electric, Pekabex, QEMETICA, Orlen, Griffin Capital Partners.
Publikacja porusza jeden z najnowszych tematów na styku technologii i zrównoważonego rozwoju. Zawiera praktyczne wskazówki, jak odpowiedzialnie wdrażać sztuczną inteligencję w strategiach ESG – z poszanowaniem zasad etyki, transparentności i praw człowieka.
To przewodnik dla firm, które chcą korzystać z AI świadomie i odpowiedzialnie. Rozdział przygotowany przez ekspertów Kancelarii Rymarz Zdort Maruta przybliża również prawne aspekty wykorzystania najnowszych technologii.
Raport ESG – Szanse i Ryzyka. To druga edycja badania, które Polskie Stowarzyszenie ESG przeprowadziło wspólnie z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch. W czwartym kwartale 2023 roku przebadaliśmy prawie 200 podmiotów – dużych organizacji już opracowujących raporty ESG oraz firm zatrudniających od 50 do 500 osób.
Raport przynosi fascynujący wgląd w sam środek prac nad wprowadzaniem do firm nowego rodzaju raportowania i otwiera oczy na zupełnie nowe pole wyzwań i szans. Raport został przygotowany wspólnie z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch, które przeprowadziły ankiety oraz pogłębione wywiady wśród 170 podmiotów, międzynarodowych korporacji i firm zatrudniających od 150 do 500 osób.