RAPORT. Szanse i ryzyka ESG

Ogólnopolski Raport ESG 2024 "Szanse i ryzyka"

Wypełnij formularz i pobierz Raport

W przypadku braku wiadomości na skrzynce mailowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail: biuro@stowarzyszenieesg.pl.

II Ogólnopolski Raport ESG "Szanse i ryzyka"
Zapraszamy do lektury

Oddajemy w Państwa ręce Ogólnopolski Raport ESG – Szanse i Ryzyka. To druga edycja badania, które Polskie Stowarzyszenie ESG przeprowadziło wspólnie z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch. W czwartym kwartale 2023 roku przebadaliśmy prawie 200 podmiotów – dużych organizacji już opracowujących raporty ESG oraz firm zatrudniających od 50 do 500 osób.

Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że w porównaniu do badania przeprowadzonego rok wcześniej, ESG stało się tematem dużo bardziej powszechnym. Cieszy nas, że dla ponad trzech czwartych firm temat ESG jest już znany. W poprzednim badaniu ponad połowa przedsiębiorstw nie ukrywała, że o ESG nie ma pojęcia.

Wraz ze wzrostem świadomości, jak istotny wpływ ESG będzie miało na biznes, pojawiły się nowe wyzwania. Dzisiaj jedną z największych bolączek jest brak ekspertów. Aż 40 proc. firm ten czynnik wskazuje jako największą barierę we wprowadzaniu strategii ESG. W porównaniu z poprzednim badaniem to wzrost o niemal 100 proc.!

Jeszcze raz dziękujemy zespołom badawczym Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmy Quality Watch za zaangażowanie w przygotowanie i analizę danych. Dziękujemy również ekspertkom i ekspertom za cenne komentarze opublikowane w Raporcie.

Życzymy przyjemnej lektury!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do obejrzenia relacji z FORUM INNOWATORÓW ESG 2023

Prezentacja wyników Ogólnopolskiego Raportu ESG "Szanse i ryzyka"

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wyników II Ogólnopolskiego Raportu ESG “Szanse i ryzyka”, która odbyła się podczas FORUM INNOWATORÓW ESG 2023 . To już druga edycja Ogólnopolskiego Raportu ESG. Badanie po raz kolejny sprawdziło poziom świadomości kwestii ESG w organizacjach działających na polskim rynku oraz otworzyło oczy na zupełnie nowe pola szans i ryzyk, które stoją przed biznesem. Za część badawczą odpowiadają Instytut Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS oraz firma badawcza Quality Watch. W prezentacji udział wzięli twórcy Raportu: Marcin Duma, Prezes Zarządu, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS; Piotr Szawiec, Dyrektor Zarządzający, Quality Watch oraz Marta Biernacka – Miernik i Joanna Dargiewicz – Rożek, czyli Zarząd Polskiego Stowarzyszenie ESG.

Dyskusja na temat II Ogólnopolskiego Raportu ESG "Szanse i ryzyka"

Zapraszamy do obejrzenia dyskusji z udziałem ekspertów, zarejestrowanej podczas FORUM INNOWATORÓW ESG 2023. Co dzisiaj jest największym problem w raportowaniu ESG? Jak wygląda współpraca na linii firma raportująca – konsultanci? ESG to koszty czy inwestycje – jak do tematu podchodzą zarządy? Czy mniejsze firmy stać na ESG? Na te i inne pytania odpowiedzi szukają: dr Aleksandra Stanek – Kowalczyk, Partnerka, EY, Ewa Kosmala, Global Sustainability Director, Selena, Renata Bem, Dyrektor Generalna, UNICEF Polska, Małgorzata Szewc, Wiceprezeska Zarządu, SEG oraz Borys D. Sawicki, Radca Prawny, Kancelaria SK&S. Dyskusję moderował Kamil Smogorzewski z Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS.