Zrzeszamy liderów zrównoważonej transformacji: firmy, organizacje, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie wdrażają idee ESG.
Polskie Stowarzyszenie
ESG - PSE
Największa w Polsce organizacja zrzeszająca liderów zrównoważonej transformacji. Zrzeszamy firmy, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie wdrażają idee ESG.
Nasi Członkowie działają w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego, dbają o ład koroporacyjny i pracowników, są odpowiedziałne społecznie. Wspieramy ich w budowaniu zrównoważonej strategii, która przez najbliższe lata będzie definiować ich stosunek do rozwoju, biznesu, partnerów, środowiska, lokalnych społeczności, pracowników, polityki diversity & inclusion. Jest to ogromne wyzwanie, które wymaga połączenia celów biznesowych, oczekiwań inwestorów i partnerów rynkowych z ideami ESG.
Environmental Środowisko
Society Społeczeństwo
Corporate Governance Ład Korporacyjny
Dlaczego ESG
jest takie istotne?
Wpływa na wartość
Według PwC: „Kwestie ESG wpływają na wyceny spółek na polskim rynku. Prawie 30 proc. badanych jest w stanie obniżyć wycenę lub zrezygnować z inwestycji, w sytuacji, kiedy ryzyka ESG są zbyt wysokie”.
Umożliwia finansowanie
Firmy, które nie przyłożą odpowiedniej wagi do wdrażania ESG muszą się liczyć z utrudnionym i droższym dostępem do kapitału. 80 proc. banków uwzględnia strategie ESG w ofercie produktowej.
Ogranicza ryzyko
Właściwie zmapowanie dostawców pod kątem ESG zwiększa bezpieczeństwo łańcucha dostaw. Za 60 proc. śladu węglowego odpowiadają dostawcy, dlatego to największe wyzwanie w realizacji strategii ESG.
Pomaga utrzymać klientów
75 proc. Polaków oczekuje od koorporacji realnych działań w zakresie ekologii, poprawy składu i zdrowotnych aspektów produktów. Brak konkretnych rozwiązań w zakresie ESG oznacza wyższe ryzyko utraty klientów.
Ułatwia zatrudnienie
Luka pracownicza wynosi obecnie w Polsce ponad 1,5 mln osób. Młodzi ludzie nie chcą pracować dla firm, których kultura organizacyjna promuje niskie koszty, chciwość, nierówności pracownicze.
Wpływa na budżet
Tyle podmiotów w Polsce będzie zobowiązanych do raportowania ESG do 2026 r. według prawa unijnego. Zobacz, jak je wspieramy.
Raport
Szanse i ryzyka ESG
Raport: Szanse i ryzyka ESG
We współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch oraz partnerami PAIH, Siecią Badawczą Łukasiewicz, Polsko – Niemiecką Izbą Przemysłowo – Handlową, Francusko – Polską Izbą Gospodarczą, Federacją Przedsiębiorców Polskich przebadamy 170 korporacji i firm z sektora MŚP.
Raport będzie składał się z 4 części: badanie ankietowe 150 firm z sektora MŚP, badanie jakościowe w kilkunastu dużych korporacjach, wnioski eksperckie oraz sekcja case study: Dobre Praktyki ESG. 170 polskich dużych firm i korporacji zapytamy o świadomość ESG, o to, z jakimi problemami się spotkały, jakich rozwiązań najbardziej im brakowało oraz jakie koszty będą poniosły w związku z wprowadzeniem zasad ESG w swoich organizacjach.
- Premiera raportu odbędzie się w 6.12.2023 r. podczas Forum iGali Innowatorów ESG 2023 w CIC Warsaw
- Raport będzie szeroko promowany w mediach patronackich, biznesowych i ogólnoinformacyjnych: PAP, Wprost, WP.pl, money.pl, Wyborcza.biz, ISB News, ISB TV, Świat OZE, Green-News.pl, Nowoczesny Przemysł.
Dołącz do nas podczas
FORUM INNOWATORÓW ESG 2023
FORUM INNOWATORÓW ESG 2023 to 2 dni merytorycznych dyskusji z zakresu ESG oraz zrównoważonego rozwoju. Spotkanie ekspertów, możliwość wymiany doświadczeń, miejsce najważniejszych dyskusji dotyczących ESG i wpływu na gospodarkę i społeczeństwo. 🌿
Dołącz do nas podczas FORUM INNOWATORÓW ESG:
- WIEDZA
FORUM INNOWATORÓW ESG jest doskonałą okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy w obszarze ESG. - NETWORKING
Spotkaj innych przedstawicieli branży ESG i nawiąż nowe kontakty biznesowe. - HYBRYDOWA FORMUŁA
Możesz wziąć udział w FORUM INNOWATORÓW ESG 2023 stacjonarnie lub online. - DOBRE PRAKTYKI
To działania zmieniają świat na lepsze! Poznaj najważniejsze innowacyjne rozwiązania w obszarze ESG i zainspiruj się do kreowania nowych rozwiązań w obszarze ESG.
Polskie Stowarzyszenie ESG
Adres
Czerska 8/10
00-732 Warszawa
Dane
KRS: 0000976358
NIP: 7011093859
REGON: 522372996
DANE KONTAKTOWE
+48 691 099 724
+48 663 751 444