Konkurs Innowator ESG 2022

Informacje o projekcie

Konkurs „Innowator ESG 2022” promuje najlepsze praktyki z zakresu ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest wyróżnienie projektów, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, dobrostan pracowników i społeczności lokalnych oraz poprawiają transparentność i ład korporacyjny w organizacjach. Konkurs ma charakter otwarty, jest bezpłatny skierowany jest do wszystkich firm i organizacji, którym bliskie są wartości związane ze zrównoważonym rozwojem.

W celu zgłoszenia projektu należy wypełnić formularz w wybranej kategorii (E – innowacje w zakresie środowiska, S – innowacje w zakresie społecznym, G – innowacje w zakresie ładu korporacyjnego). Każda firma może zgłosić maksymalnie dwa projekty, w każdej z trzech kategorii. Przesłane zgłoszenia oceni Kapituła, w skład której wejdą eksperci ds. ESG, mediów i środowisk akademickich.

Konkurs Innowator ESG 2022 jest skierowany do Twojej firmy jeśli:

• Twoja firma lub organizacja podejmuje aktywne działania na rzecz wspierania wartości związanych z ESG (środowiskiem, kwestiami społecznymi oraz ładem korporacyjnym)
  • Jesteś na etapie wdrażania strategii ESG w Twojej firmie lub organizacji lub rozpoczynasz wdrażać projekty związane z ideami ESG i  zrównoważonego rozwoju
  • Realizujesz projekty CSR

Kapituła Konkursu Innowator ESG 2022:

Przesłane przez Państwa zgłoszenia oceniła Kapituła Konkursowa w składzie:

– Jakub Frejlich, Director, Strategic Consulting, JLL
– Sylwia Mrozowska, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju, Uniwersytet Gdański
– dr Anna Partyka – Opiela, Partner w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, Szef Zespołu Compliance DZP
– Dominika Chyłek – Bagińska, ESG, Learning & Sustainable Development Expert, Sieć badawcza Łukasiewicz
– Agnieszka Ozubko, Government Affairs, New Economy, Trends in Business w German-Polish Chamber of Commerce
– Marcin Duma, CEO, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS
– Marek Chądzyński, redaktor naczelny portalu 300 Gospodarka
– Justyna Piszczatowska, redaktor naczelna portalu Green-news.pl
– Karolina Leśkiewicz, Senior Manager, Kearney
– Lesław Kretowicz, prezes Agencji ISB News
– Joanna Korgul, redaktor naczelna portalu Świat OZE

Laureaci Konkursu Innnowator ESG 2022

E – innowacja w obszarze środowiska:

• SREBRNA NAGRODA – EXEL Air Tech Sp. z o.o.
  • ZŁOTA NAGRODA – Stena Recycling
  • PLATYNOWA NAGRODA – Fortum Power and Heat Polska

S – innowacja w obszarze społecznym:

• SREBRNA NAGRODA – ERBUD S.A.
  • ZŁOTA NAGRODA – EDF Renewables Polska
  • PLATYNOWA NAGRODA – PROVIDENT

G – innowacja w obszarze ładu korporacyjnego:

• SREBRNA NAGRODA – HRS
  • ZŁOTA NAGRODA – Global Cosmed S.A.
  • PLATYNOWA NAGRODA – Jeronimo – Martins Polska S.A.

WIZJONERZY ESG 2022

• Microsoft
  • British American Tobacco
  • Bank BNP Paribas

Więcej informacji na temat Konkursu znajdują się na stronie: https://polskiestowarzyszenieesg.pl/konkurs-innowator-esg-2022/.

Harmonogram kolejnej edycji podamy wkrótce.

Technical description

Wattage