PSE-grafika-raport

II Ogólnopolski Raporcie ESG 2024 „Szanse i Ryzyka”

ZOBACZ RAPORT 👉 KLIKNIJ TUTAJ

Oddajemy w Państwa ręce Ogólnopolski Raport ESG – Szanse i Ryzyka. To druga edycja badania, które Polskie Stowarzyszenie ESG przeprowadziło wspólnie z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch. W czwartym kwartale 2023 roku przebadaliśmy prawie 200 podmiotów – dużych organizacji już opracowujących raporty ESG oraz firm zatrudniających od 50 do 500 osób.

Najważniejsze wnioski

• Duże firmy wymagają od swoich mniejszych kontrahentów wprowadzenia zasad ESG.
  • Wdrożenie strategii ESG to warunek stawiany firmom przez instytucje finansujące.
  • ESG zaczyna być szansą na znalezienie nowych klientów oraz utrzymanie się w biznesie.
  • W firmach rosną obawy o koszty wprowadzenia ESG – to może być nawet 15 proc. przychodów.
  • Rośnie zapotrzebowanie na ekspertów, a tych brakuje.

Dowiedz się więcej 👉 LINK DO ARTYKUŁU

Zobacz prezentację Raportu ESG “Szanse i ryzyka”

Zobacz dyskusję na podstawie raportu “Szanse i ryzyka”, która odbyła się podczas Forum Innowatorów ESG 2023: