POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

PSE-Youniversity-Conf

Polskie Stowarzyszenie ESG podczas Leadership Excellence Summit

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji Leadership Excellence Summit organizowanej przez Youniversity. Joanna Dargiewicz-Rożek, członkini zarządu Stowarzyszenia w rozmowie z dr Marta Szymborska, przedstawiła najważniejsze wnioski płynące z Raportu ESG “Szanse i ryzyka” opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie ESG wspólnie z Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch.

Przebadaliśmy prawie 200 podmiotów – dużych organizacji już opracowujących raporty ESG oraz firm zatrudniających od 50 do 500 osób. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że w porównaniu do badania przeprowadzonego rok wcześniej, ESG stało się tematem dużo bardziej powszechnym. Cieszy nas, że dla ponad trzech czwartych firm temat ESG jest już znany:

  • aż 55% zbadanych firm posiada strategię ESG
  • strategia wdrażana jest zarówno przez wewnętrznych ekspertów (55%), jak i przy wykorzystaniu zewnętrznych zasobów, takich jak firmy doradcze (74%), kancelarie prawne (22%) i uczelnie (13%)
  • głównymi barierami we wdrażaniu #ESG jest brak wewnętrznych ekspertów (34%), jak i niska dostępność zewnętrznych doradców (40%)

A to tylko niektóre wnioski płynące z badań. Zachęcamy do lektury Raportu i dzielenia się z nami wnioskami i spostrzeżeniami.

Raport ESG “Szanse i ryzyka” znajduje się pod linkiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *