Program wydarzenia

Rejestracja na Galę została zamknięta
Liczba bezpłatnych miejsc została wyczerpana

Program wydarzenia

14:30

Rejestracja uczestników | Spotkanie networkingowe

Zachęcamy do punktualnego przybycia na wydarzenie. Przed częścią merytoryczną będzie okazja do networkingu.

15:00

Rozpoczęcie części konferencyjnej i powitanie gości

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia ESG

15:05

Wystąpienie Pani Barbary Sochy, Podsekretarz Stanu, Wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej

15:20

Prezentacja Raportu "Koszty i Wyzwania ESG" z udziałem przedstawicieli Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS i firmy badawczej Quality Watch.

Prezentacja najważniejszych danych wraz z wywiadem z Twórcami Raportu. O przeprowadzonych badaniach, metodologii oraz wstępnych wnioskach opowiedzą:
  • Marcin Duma, CEO Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS
  • Piotr Szawiec, Dyrektor Zarządzający Quality Watch
15:40

Panel 1: Koszty i wyzwania ESG.

Dyskusja na podstawie wniosków z Raportu – Koszty i Wyzwania ESG opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie ESG we współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Polsko – Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Brytyjsko-Polską Izbą Handlową, Francusko-Polską Izbą Gospodarczą, Fundacją Biznes Bez Barier, oraz Federacją Przedsiębiorców Polskich. Prezentacja badań przeprowadzonych wśród kilkunastu dużych korporacji oraz 150 firm z sektora MŚP.

Paneliści odpowiedzą na pytania: co jest największym wyzwaniem w związku z ESG? Do których elementów ESG firmy przywiązują największą wagę oraz co było pozytywnym zaskoczeniem w trakcie w wprowadzania zmian w firmach i organizacjach. Dyskusja obejmie również tematy związane z sektorem MŚP, a paneliści postarają się odpowiedzieć odpowiedzieć na czy ESG będzie wpływało na firmy w łańcuchach dostaw.
  • Monika Czokajło – Dyrektor Biura Ryzyka ESG, Bank BGK
  • Robert Adamczyk, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju
  • Maria Krawczyńska, Dyrektorka Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów, Bank BNP Paribas
  • Joanna Molik, Sustainability & ESG Director, Microsoft
  • Anna Wojciechowska, Head of ESG, ROBYG
  • Katarzyna Szwarc, Ministerstwo Finansów
  • Grzegorz Słomkowski, wiceprezes, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
16:20

Panel 2: Czy MŚP zda egzamin ze zrównoważonego rozwoju?

Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli sektora MŚP oraz specjalistów i ekspertów z zakresu ESG.
  • Dominika Bagińska, Sieć Badawcza Łukasiewicz
  • Dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk, ekspertka w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego rozwoju, Sapere
  • Maja Wasilewska, ekspert, Departament Analiz i Strategii w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Karolina Błońska, Senior Corporate Social Responsibility Manager w Jeronimo Martins
  • Jerzy Karwelis, Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu, Sieć Badawcza Łukasiewicz
  • Dominik Januszewski, Head of Strategic Advisory, JLL
17:00

Panel 3: Zrównoważona transformacja - przyszłość zaczyna się dziś!

Przedstawiciele korporacji i firm doradczych podzielą się doświadczeniami z “własnego podwórka”, opowiedzą jak ESG może wpłynąć/wpłynie na rozwój organizacji, jakie nowe kierunki rozwoju wytyczy, jakie korzyści przyniesie firmom w perspektywie kilku lat.
  • Weronika Bajbak (Kuna), Goverment Affairs Lead, Microsoft
  • Jakub Frejlich, Director, Strategic Consulting, JLL
  • Ewa Kosmala, Global Sustainability Director w Selena Group SA
  • Maciej Boryń, Główny Specjalista ds. ESG Energa S.A.
  • Wojciech Maćkowski, Corporate Communications & Public Affairs Manager, Pyszne.pl
  • Karolina Błońska, Senior Corporate Social Responsibility Manager, Jeronimo Martins
  • Arkadiusz Pączka, wiceprezes, FPP
17:40

Rozmowa z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia ESG.

18:10

Wręczenie nagród laureatom  Konkursu "INNOWATOR ESG 2022"

W konkursie “Innowator ESG 2022” wyróżnione zostaną oraz nagrodzić firmy, które wdrażają działania oparte o ideę zrównoważonego rozwoju. Podkreślamy strategiczną rolę ESG w firmach i organizacjach, wyróżniamy wybitnych liderów ESG oraz prezentujemy najbardziej efektywne strategie i działania dotyczące ESG.

19:00

Kolacja

20:00

Koktajl Andrzejkowy, degustacja alkoholi z rzemieślniczej destylarnii Drake

Wywiady dla mediów, „setki” z Partnerami i firmami dla TV ISBNews, “setki” do relacji z wydarzenia, zdjęcia na tle fotościanki.

Patroni

Partnerzy medialni