POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

PSE-Erbud-wpis

Grupa ERBUD nowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia ESG

Grupa ERBUD członkiem Polskiego Stowarzyszenia ESG   Grupa ERBUD, największa niezależna grupa budowlana w Polsce, dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG, organizacji zrzeszającej liderów zrównoważonego rozwoju.  

Grupa ERBUD realizuje ponad 190 projektów rocznie z blisko 3,7 mld w portfelu zleceń. W ponad 10 spółkach zlokalizowanych na rynkach polskim i niemieckim zatrudnia ponad 2 700 pracowników. Działa m.in. w segmencie budownictwa kubaturowego, serwisu dla przemysłu, OZE, a w tym roku otworzyła nowoczesny zakład produkcyjny, w którym powstają ujemne emisyjnie drewniane moduły.

Zrównoważony rozwój to fundament, na którym Grupa ERBUD buduje swoją przyszłość. Deklaracja zawarta jest w planie strategicznym, zgodnie z którym podejmowane są działania w zakresie ESG. Priorytetem oraz misją nowego członka Stowarzyszenia jest promowanie ekologicznych praktyk z nastawieniem na dążenie do minimalizacji śladu węglowego.

„Jesteśmy świadomi wpływu całej branży budowlanej na otoczenie i uważamy, że to nasz moralny obowiązek, żeby być częścią zespołu, który wspiera i edukuje, jest nastawiony na szukanie innowacji i inicjuje dialog, ale też pozwala połączyć siły i dzięki temu działać efektywniej. Przyjmujemy rolę lidera realizacji procesu transformacji energetycznej w branży budowlanej w naszej części Europy. Uznajemy kwestię minimalizacji śladu węglowego za jeden z najważniejszych elementów strategicznych naszej działalności. Chcemy wyznaczać ambitne cele dla całej branży i kreować wartości w obszarze naszej działalności biznesowej.” – powiedziała Klara Zamłyńska – Turek, kierowniczka ds. ESG w Grupie ERBUD, która została członkinią Rady Innowatorów ESG.  

Celem dołączenia Grupy ERBUD do Polskiego Stowarzyszenia ESG jest propagowanie wiedzy i działań w zakresie ESG, a także kooperacja, wymiana doświadczeń i obserwacja rynku. Jesteśmy przekonani, że wartość, jaką Grupa ERBUD wniesie do Stowarzyszenia będzie niezwykle istotnym elementem naszych działań i przyczyni się do dalszego wzmacniania naszej misji.

Gotowość do współpracy podkreśla również Klara Zamłyńska – Turek: „Ogromną wartością jest dla nas środowisko ekspertów, z którymi możemy podejmować dyskusję i wspierać się nawzajem w obliczu dynamicznych zmian i wymogów sprawozdawczych. Każda dyrektywa czy akt prawny muszą zaimplementować się również w praktyce i mamy nadzieję, że w tym gronie wspólnie wypracujemy zasady i podejście wdrażania, raportowania czy edukowania mniejszych podmiotów w naszych łańcuchach wartości. Chcemy być również aktywnym uczestnikiem dyskusji o innowacji i trendach, dzielić się swoimi doświadczeniami i czerpać w doświadczeń innych”.  

Witamy w gronie członków Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *