POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

Innovatorium-Lukasiewicza

Innovatorium Łukasiewicza ’23

Innovatorium Łukasiewicza to największe wydarzenie poświęcone B+R w Polsce, forum spotkania nauki i biznesu z udziałem kluczowych menadżerów, naukowców, inżynierów, przedstawicieli uczelni i administracji publicznej, ekspertów w zakresie finansowania projektów B+R, gości z zagranicznych ośrodków badawczych i mediów. Podczas dyskusji, wystąpień i roundtables zaproszeni goście będą rozmawiać o polskim potencjale badawczo-rozwojowym oraz o najlepszych praktykach w tym obszarze.

Innovatorium Łukasiewicza stanowi platformę wymiany wiedzy i dyskusji przedsiębiorców z naukowcami, a jednym z jego celów jest budowanie zespołów zdolnych do sięgania po wielomilionowe projekty badawcze finansowane z Horyzont Europa. W tym roku odbędzie się 3. edycja wydarzenia.

Relacja z Innovatorium Łukasiewicza ’22

Zielona transformacja w centrum uwagi

W agendzie wydarzenia sporo miejsca poświęcono zielonej transformacji. To największe wyzwanie, przed jakim stoją przedsiębiorstwa, nie tylko te objęte obowiązkiem raportowania ESG w UE. Z perspektywy polskiego rynku, największe ryzyko dotyczy MŚP. Najczęściej medialne doniesienia koncentrują się głównie na liczeniu śladu węglowego i trudnościach w raportowaniu, podczas gdy sedno problemu dotyczy opracowania i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej, czyli zielonej transformacji.

Podczas Innovatorium zostanie omówiona rola i zakres strategii zrównoważonego rozwoju w modelu biznesowym MŚP, oferta ESG wybranych instytutów Łukasiewicza oraz aktualne możliwości finansowania lub dofinansowania zielonej transformacji przez MŚP.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem: https://lukasiewicz.gov.pl/innovatorium/

Polskie Stowarzyszenie ESG jest Partnerem Wspierającym wydarzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *