POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

Projekt bez tytułu

KONFERENCJA: Przejdź na zieloną stronę mocy! Inicjatywy UE w zakresie zrównoważonego rozwoju. Oznakowanie ekologiczne “EU Ecolabel”

W imieniu Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. zapraszamy do udziału w Konferencji, podczas której zostaną zaprezentowane przykłady jak  realizować strategie i cele zrównoważonego rozwoju wykorzystując unijne narzędzie jakim jest oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel.

Podczas konferencji organizatorzy odpowiedzą na pytania nurtujące zarówno konsumentów jak i osoby odpowiedzialne za wdrożenie w swoich organizacjach tzw. zielonych kryteriów. Wiedza na ten temat ułatwi przygotowanie się do nowych wymogów, które niebawem staną się kluczowym elementem w działaniach biznesowych, zwłaszcza na rynku Unii Europejskiej. Pytania o wiarygodność etykiet środowiskowych, greenwashing czy stopień realizacji celów zrównoważonego rozwoju, już stają się głównymi tematami w trakcie rozmów handlowych, marketingowych i finansowych między kontrahentami i konsumentami, dlatego realizacja strategii zrównoważonego rozwoju będzie priorytetowym zadaniem dla firm.
 
Unijny program certyfikacji EU Ecolabel od ponad trzydziestu lat pomaga wyróżnić produkty i usługi, które w całym swoim cyklu życia ograniczają swój negatywny wpływ na środowisko i stanowią dobry przykład doskonałości środowiskowej. Oznakowanie przyznane na podstawie opublikowanych, obiektywnych kryteriów, po przeprowadzonej przez niezależną od producenta / usługodawcy stronę trzecią ocenie, ułatwia konsumentom podejmowanie świadomych, przyjaznych dla środowiska decyzji zakupowych oraz umożliwia ograniczanie stosowania greenwashingu wśród nierzetelnych uczestników rynku.

Zastosowanie wiarygodnych kryteriów etykietowania umożliwia wykorzystania tego narzędzia również na większą skalę, np. w procesie definiowania zielonych zamówień publicznych oraz w sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju, które wkrótce stanie się obowiązkowe do stosowania przez przedsiębiorców.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do:

  • przedstawicieli organizacji zajmujących się raportowaniem ESG,
  • osoby odpowiedzialne za wdrożenie zielonych zamówieniach publicznych,
  • organizacje branżowe,
  • producentów / usługodawców, importerów, dystrybutorów,
  • konsumentów,
  • przedstawicieli sieci handlowych.

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniu 25 kwietnia 2023 r.
Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji oraz formularz rejestracji znajdują się na stronie https://rejestracja.pcbc.gov.pl/

Termin zgłoszeń: 17 kwietnia 2023 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *