POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

ESG-asics

ASICS wprowadza tenisówki o niskiej emisji dwutlenku węgla

ASICS to jeden z wiodących producentów odzieży sportowej. Marka wprowadza na rynek nowe, sportowe obuwie, które będzie wyprodukowane z materiałów, technologii i detali o niskiej zawartości węgla.

Minako Yoshikawa, starszy dyrektor generalny ASICS Sustainability Division, powiedział:

„W ASICS od dawna angażujemy się w badanie i testowanie bardziej zrównoważonych metod w naszym łańcuchu wartości, aby zmniejszyć nasz negatywny wpływ na planetę. Chociaż nowe obuwie jest niezwykle ważnym kamieniem milowym w tej podróży, to dopiero początek.”

Premiera niskoemisyjnych tenisówek to efeket10-letniej współpracy z naukowcami z Massachusetts Institute of Technology (MIT), którzy ocenili, jak dokładnie zmierzyć wpływ CO2e począwszy od produkcji, kończąc na recyklingu. Badania doprowadziły do wprowadzenia zmian w zakresie oszczędzania energii w czterech fazach cyklu życia produktu. Chodzi o materiały, produkcję, transport i użytkowanie oraz utylizacja/recykling.

Randolph Kirchain, główny naukowiec w laboratorium badań materiałowych w MIT, powiedział:

„Jesteśmy pod wrażeniem sposobu, w jaki ASICS udoskonalił i rozszerzył metody oceny emisji CO2 produktu. ASICS rozszerzył, zarówno wszerz, jak i dogłębnie, gromadzenie danych dotyczących oceny CO2. Mamy szczerą nadzieję, że to badanie i jego wyniki zachęcą inne firmy do rozpoczęcia podróży w celu zrozumienia wpływu ich produktów, a tym samym do bardziej zrównoważonego przemysłu obuwniczego”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *