Konkurs Innowator ESG 2022

O konkursie

Konkurs „Innowator ESG 2022” promuje najlepsze praktyki z zakresu ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest wyróżnienie projektów, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, dobrostan pracowników i społeczności lokalnych oraz poprawiają transparentność i ład korporacyjny w organizacjach. Konkurs ma charakter otwarty, jest bezpłatny skierowany jest do wszystkich firm i organizacji, którym bliskie są wartości związane ze zrównoważonym rozwojem.

W celu zgłoszenia projektu należy wypełnić formularz w wybranej kategorii (E – innowacje w zakresie środowiska, S – innowacje w zakresie społecznym, G – innowacje w zakresie ładu korporacyjnego). Każda firma może zgłosić maksymalnie dwa projekty, w każdej z trzech kategorii. Przesłane zgłoszenia oceni Kapituła, w skład której wejdą eksperci ds. ESG, mediów i środowisk akademickich.

Laureaci Konkursu Innnowator ESG 2022

• ING Bank Śląski S.A.
  • Pyszne.pl
  • Zakład Produkcyjny Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.
  • Atanox Technology Sp. z o. o.
  • Panattoni
  • Grupa Azoty S.A.
  • Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o. o.
  • PKN Orlen
  • Danone
  • Selena FM S.A.

S – innowacja w obszarze społecznym

• Energa
  • Saint – Gobain S.A.
  • ROBYG S.A.
  • Baltic Hub (DCT Gdańsk)
  • SuperDrob S.A.
  • Fundacja po DRUGIE
  • Żywiec Zdrój S.A.
  • Samsung

Nagroda specjalna Prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

CISCO – za projekt Skills for All

E – innowacja w obszarze środowiska

SREBRNA NAGRODA – EXEL Air Tech Sp. z o.o.

ZŁOTA NAGRODA – Stena Recycling

PLATYNOWA NAGRODA – Fortum Power and Heat Polska

S – innowacja w obszarze społecznym

SREBRNA NAGRODA – ERBUD S.A.

ZŁOTA NAGRODA – EDF Renewables Polska

PLATYNOWA NAGRODA – PROVIDENT

G – innowacja w obszarze ładu korporacyjnego

SREBRNA NAGRODA – HRS

ZŁOTA NAGRODA – Global Cosmed S.A.

PLATYNOWA NAGRODA – Jeronimo – Martins Polska S.A.

WIZJONERZY ESG 2022

Microsoft

British American Tobacco

Bank BNP Paribas

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Formularze Konkursowe:

Formularze Konkursowe nie są obecnie dostępne.

Dziękujemy za zgłoszenia w Konkursie Innowator ESG 2022!

Finał Konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali Innowatorów ESG 29 listopada 2022 r. w Hotelu Westin W Warszawie. Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie:

Harmonogram:

ESG-KONKURS-HARMONOGRAM

Kapituła Konkursu Innowator ESG 2022:

Przesłane przez Państwa zgłoszenia oceni Kapituła Konkursu w składzie:

• Jakub Frejlich, Director, Strategic Consulting, JLL
  • Sylwia Mrozowska, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju, Uniwersytet Gdański
  • dr Anna Partyka – Opiela, Partner w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, Szef Zespołu Compliance DZP
  • Dominika Chyłek – Bagińska, ESG, Learning & Sustainable Development Expert, Sieć badawcza Łukasiewicz
  • Agnieszka Ozubko, Government Affairs, New Economy, Trends in Business w German-Polish Chamber of Commerce
  • Marcin Duma, CEO, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS
  • Marek Chądzyński, redaktor naczelny portalu 300 Gospodarka
  • Justyna Piszczatowska, redaktor naczelna portalu Green-news.pl
  • Karolina Leśkiewicz, Senior Manager, Kearney
  • Lesław Kretowicz, prezes Agencji ISB News
  • Joanna Korgul, redaktor naczelna portalu Świat OZE

Zostań Innowatorem pozytywnej zmiany!

#DobrePraktyki

To Twoje działania zmieniają świat na lepszy! Zaprezentuj innowacje w Twojej organizacji i zostań innowatorem pozytywnej zmiany w swojej branży.

#Wiarygodność

Pokaż realne działania, które podejmuje Twoja organizacja na rzecz środowiska. Udział w Konkursie jest znakiem dla inwestorów i organizacji finansowych, że poważnie podchodzisz do kwestii związanych z ESG.

#Przyszłość

Zrównoważony rozwój to przyszłość! Włączając elementy ESG do swojej strategii przyczyniasz się nie tylko do wzrostu swojej firmy, ale także do tworzenia lepszego jutra!

Partnerzy merytoryczni

Partnerzy medialni

PSE-grafika-ingo-min

FAQ

W Konkursie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy, spółki cywilne, spółki prawa handlowego, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe oraz jednostki administracyjne i samorządowe. Szczegóły dostępne są w Regulaminie Konkursu.

Aby zgłosić się do Konkursu „Innowator ESG 2022” należy wypełnić formularz konkursowy dostępny na stronie Organizatora:

S – Innowacja w obszarze społecznym
G – innowacja w obszarze ładu korporacyjnego

Zgłoszenia w Konkursie przyjmowane są do 17 listopada 2022 r.

Organizator definiuje innowację jako wdrożenie nowego lub znacząco udoskonalonego produktu (wyrobu lub usługi), procesu, lub nowej metody organizacyjnej w praktyce gospodarczej, organizacji miejsca pracy lub stosunkach z otoczeniem.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Regulamin Konkursu “Innowator ESG 2022” jest dostępny tutaj.