Doktor nauk prawnych, counsel w kancelarii DZP, adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz spółek publicznych i emitentów oraz instytucji finansowych. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rynku kapitałowego oraz ESG. Doradza w kwestiach związanych z ESG, w szczególności w zakresie przygotowania instytucji finansowych do spełnienia wymogów ujawnieniowych.
Absolwentka SGH na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Globalny Biznes, Finanse i Zarządzanie, obecnie studentka V roku Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Zaangażowana w doradztwo w obszarze ESG, zainteresowana tematyką zrównoważonych finansów.
Dr Anna Partyka-Opiela jest radcą prawnym, partnerem w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta oraz współzarządzającą praktyką Life Sciences. Prowadząca zespół Compliance w ramach praktyki Life Sciences, posiada ponad 15 lat doświadczenia w zakresie compliance, whistleblowing, etyki, zapobiegania korupcji, AML oraz Legal Design. Anna świadczy bieżące doradztwo z zakresu zapobiegania korupcji i compliance, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z transparentnością procesów, komunikacją oraz przebudową i optymalizacją systemów compliance.
Maria Papis jest aplikantką radcowską, associate w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta oraz członkiem zespołu Life Sciences. Doradza w obszarach: life sciences, compliance oraz ESG, z naciskiem na aspekt governance. W szczególności angażuje się w projekty w sektorach regulowanych, takich jak farmaceutyczny, kosmetyczny, chemiczny, spożywczy czy energetyczny. Posiada doświadczenie w transformowaniu dokumentów z wykorzystaniem metodologii legal design, dzięki czemu zwiększa się ich efektywność i stają się zrozumiałe dla odbiorców.
Mec. Borys D. Sawicki wspiera klientów we wszystkich kwestiach związanych ze zrównoważoną transformacją, w tym w ocenie zgodności działalności z Taksonomią UE, raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju zgodnie z dyrektywą CSRD i europejskimi standardami raportowania ESRS, a także obowiązkowymi ujawnieniami uczestników rynku finansowego na podstawie rozporządzenia SFDR. Doradza również w transakcjach zrównoważonego finansowania, w tym w finansowaniach powiązanych z celami w zakresie zrównoważonego rozwoju (sustainability-linked loans) oraz „zielonymi” finansowaniami.
Jest członkiem Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej, członkiem grupy wspierającej EFRAG w opracowaniu standardów raportowania dla małych i średnich przedsiębiorstw (VSME ESRS) oraz członkiem Rady Innowatorów ESG przy Polskim Stowarzyszeniu ESG. Jest także ekspertem współpracującym w ramach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE prowadzonej pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Kieruje Zespołem ds. ESG w kancelarii SK&S.
Regularnie publikuje i prowadzi szkolenia na temat zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem i ESG. Jest wykładowcą w Szkole ESG prowadzonej z inicjatywy Krajowej Izby Gospodarczej. Równolegle doradza w transakcjach finansowania inwestycji, w tym w formule project finance, w szczególności w sektorach energetycznym, infrastruktury i nieruchomości, a także w transakcjach sekurytyzacji wierzytelności, faktoringowych i leasingowych.
Jest członkiem Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej, członkiem grupy wspierającej EFRAG w opracowaniu standardów raportowania dla małych i średnich przedsiębiorstw (VSME ESRS) oraz członkiem Rady Innowatorów ESG przy Polskim Stowarzyszeniu ESG. Regularnie publikuje i prowadzi szkolenia na temat zagadnień związanych z ESG, taksonomią UE i raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju. Wykłada w Szkole ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
Wspiera klientów w kwestiach związanych ze zrównoważoną transformacją i zrównoważonym finansowaniem, w tym w zakresie taksonomii UE i raportowania zagadnień zrównoważonego rozwoju. Publikuje i prowadzi szkolenia z tematyki dotyczącej ESG, raportowania oraz obowiązków ujawnieniowych dla uczestników rynku finansowego. Joanna specjalizuje się w bankowości i finansach, koncentrując się na transakcjach finansowania inwestycji oraz innych transakcjach kompleksowego finansowania, w szczególności w sektorach energetycznym, infrastruktury i nieruchomości, a także w prawie spółek handlowych, zajmując się obsługą prawną spółek.
Pracuje na rzecz zarówno kredytodawców, jak i kredytobiorców, w szeregu międzynarodowych i krajowych transakcji finansowania, uczestnicząc w tworzeniu i negocjowaniu kluczowych umów finansowych, w tym dokumentów zabezpieczeń. Doradza także w zakresie transakcji sekurytyzacyjnych, faktoringowych i leasingowych.
Wspiera klientów w kwestiach związanych ze zrównoważoną transformacją i zrównoważonym finansowaniem. Publikuje i prowadzi szkolenia z tematyki dotyczącej ESG oraz raportowania zagadnień zrównoważonego rozwoju.
Ponadto zajmuje się obsługą prawną spółek oraz innych instytucji sektora finansowego. Doradza przy transakcjach finansowania, jak również w kwestiach regulacyjnych w usługach finansowych. Pracuje także przy transakcjach M&A w sektorze finansowym. Specjalizuje się w bankowości i finansach oraz prawie spółek handlowych.