POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

PSE-blog-AICPA

 Rekrutacja do prestiżowego programu dla kadry zarządzającej z zakresu zrównoważonej strategii finansowej rozpoczęta!

Otwarta została rejestracja do wyjątkowego programu dla wyższej kadry kierowniczej, opracowanego wspólnie przez Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz AICPA & CIMA. Ma on na celu zapewnienie profesjonalistom z zakresu księgowości i finansów umiejętności niezbędnych do zarządzania organizacjami w odpowiedzi na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem.

Kurs ESG and Sustainable Financial Strategy oferowany jest w formule sześciotygodniowego programu online. Wśród zaangażowanych w stworzenie go prelegentów znajdują się światowej klasy eksperci, CEOs i CFOs dużych korporacji oraz liderzy firm księgowych, którzy podzielą się informacjami nt. aktualnych praktyk i wyzwań rynkowych.

Caroline Williams, Dyrektor, Oxford Saïd Online, powiedziała: „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Association of International Certified Professional Accountants – największą na świecie organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości publicznej i zarządczej – w ramach tego niezbędnego kursu dla liderów odpowiedzialnych za osiągnięcie sukcesu finansowego swoich firm poprzez zrównoważony wzrost, rentowność i długoterminowe, zrównoważone tworzenie wartości. Świat akademicki, przemysł i organizacje muszą zapewnić kompleksowe odpowiedzi na walkę z kryzysem klimatycznym poprzez kluczowe partnerstwa, takie jak nasze”.

Pierwszy kurs rozpocznie się 27 września 2023 r., a kolejne sesje będą oferowane co kwartał.
Metodologia kursów online oferowanych przez Oxford Saïd obejmuje multimedialne materiały do ​​nauki, webinaria (które są nagrywane) oraz opcjonalne sesje grupowe w celu dalszego wzbogacenia procesu nabywania wiedzy. Ocenie poddawane będą praktyczne zadania realizowane online. Osoby, które ukończą kurs będą w stanie:

  • opisać główne czynniki napędzające zrównoważone praktyki finansowe w biznesie,
  • zidentyfikować obszary, w których praktyki zrównoważonego rozwoju można włączyć do strategii biznesowej organizacji,
  • ocenić szanse i zagrożenia związane z wdrażaniem szeregu zrównoważonych praktyk,
  • interpretować kluczowe regulacje i ramy, które będą mają znaczenie dla ich organizacji,
  • opracować skuteczne praktyki dot. ładu korporacyjnego oraz sposoby zarządzania kwestiami reputacyjnymi organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju,
  • stworzyć plan transformacji zrównoważonego rozwoju dla swojej organizacji.

„Kwestie zrównoważonego rozwoju w światowej gospodarce nabierają rozpędu, zarówno w zakresie ustanowienia spójnych, kompleksowych, międzynarodowych standardów, jak i rosnącego zapotrzebowania inwestorów na bardziej wszechstronną definicję wartości biznesowej, wykraczającą poza tradycyjne wskaźniki finansowe”, powiedział Jeremy Osborn FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA. „Liderzy księgowości i finansów stoją na czele tych zmian i muszą być wyposażeni w nowe umiejętności i wiedzę, aby kierować swoimi organizacjami”.

Absolwenci programu otrzymają certyfikat sygnowany wspólnie przez Oxford Saïd oraz AICPA & CIMA. Będą także mogli skorzystać z wyjątkowej możliwości zbudowania sieci kontaktów w ramach dynamicznej i wpływowej globalnej społeczności Oxford Saïd Elumni Network. Szczegółowe informacje nt. kursu ESG and Sustainable Financial Strategy wraz z linkiem do rejestracji znajdują się tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *