POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

PSE-Akademia-Liderek-Paga

Dołącz do Akademii Liderek ESG i zdobądź wiedzę, która pomoże rozwinąć Ci karierę!

Akademia powstała, aby wesprzeć kobiety odpowiedzialne za wdrażanie, promowanie i raportowanie rozwiązań ESG w swoich organizacjach. Podczas 6 intensywnych zjazdów praktycy podzielą się z uczestniczkami wiedzą w zakresie tworzenia niefinansowych raportów, generowania rozwiązań i negocjowania ich wdrożeń z osobami na stanowiskach zarządczych. Pokażą również, jak stworzyć strategię ESG dopasowaną do potrzeb konkretnej organizacji. Co więcej, kurs pomoże uczestniczkom zaplanować karierę w tym obszarze.

Program Akademii Liderek ESG został skonstruowany, tak aby połączyć teorię z praktyką oraz rozwijać umiejętność krytycznego myślenia. Zaproszeni mentorzy i mentorki wywodzą się ze struktur biznesowych wiodących marek. Gościnnie wystąpią reprezentanci administracji publicznej. Uczestniczki zaprezentują przed nimi swoje pomysły rozwiązań ESG, poznając również krytyczną perspektywę osób w rolach decyzyjnych po stronie samorządów, spółek skarbu państwa czy firm rodzinnych. Fundacja tworzy ramy do spotkań i wymiany punktów widzenia w atmosferze wzajemnego szacunku.

Dodatkowo po ukończeniu kursu absolwentki będą miały możliwość nawiązania dwumiesięcznej współpracy z firmami partnerskimi, tworzącymi przyjazne środowisko dla rozwoju karier w obszarze ESG. Będą mogły również stać się członkiniami powstającego eksperckiego HUBu przy Fundacji im. Lesława A. Pagi, który zrzesza doradczynie i doradców z kluczowych obszarów gospodarki.

Rekrutacja: Formularz zgłoszeniowy otwarty jest do dn.10 września br. włącznie na poniżej stronie.

Zjazdy stacjonarne w Warszawie: sześć weekendów, każdy ostatni weekend miesiąca od 28.10.2023 – 30.03.2024

Szczegóły dostępne pod linkiem.


Wykładowczynie i mentorki AKADEMII LIDEREK ESG:

Tamara Bińczak – Service Designerka i ekspertka w ING Bank Śląski S.A., absolwentka ekonomii na SGH. Jako projektantka z zamiłowaniem do zrównoważonego rozwoju, tworzy produkty z obszaru ESG i digitalizacji

Natalia Ćwik – Mentorka i założycielka startupów z dziedziny EduTech i CSR/ESG. Założyła firmę doradczą specjalizującą się w tematyce CSR/ESG. Autorka publikacji z dziedziny zrównoważonego rozwoju (ESG) i innowacji. Realizowała projekty edukacyjne, w Polsce i za granicą (m.in. w Afryce), włączając się w działania na rzecz równego dostępu do wiedzy.  Wyróżniona tytułem Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet. Obecnie CEO Wikimedia Polska.

Dr Anna Grygiel Tomaszewska – Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie finansów, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Zarządzanie i Marketing. Adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Trenerka biznesowa z wieloletnim doświadczeniem. Jest autorką i współautorką publikacji o tematyce związanej z rynkiem finansowym, z produktami i usługami finansowymi oraz ESG i inwestycjami społecznie odpowiedzialnymi. Przez całe zawodowe życie związana z rynkiem funduszy inwestycyjnych.

Magdalena Głowacka-Lorek – Odpowiedzialna za obszar ESG, a w szczególności za realizację Polityki Dobroczynności Grupy Polenergia oraz komunikację ze społecznościami lokalnymi. Działa na polu wolontariatu pracowniczego oraz akcji skierowanych do pracowników i pracowniczek Grupy. Nadzoruje także działania z obszaru edukacji klimatycznej

Agata Maj  – Ekspertka w zakresie compliance w sektorach inwestycyjnym oraz przemysłowym. Związana z Grupą TDJ, gdzie w ramach zespołu Business Excellence wspiera spółki portfelowe w rozwijaniu najlepszych praktyk biznesowych, oraz Grupą Grenevia, gdzie odpowiada za wdrożenie strategii zrównoważonego rozwoju.

Więcej profili na stronie: https://paga.org.pl/co-robimy/programy/akademia-liderek-biznesu-esg/ekspertki-eksperci/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *