PODCASTY - aicpa cima

Polecamy: #PODCAST. Raportowanie ESG: perspektywy i możliwości

W ostatnich latach świadomość ekologiczna i społeczna znacząco wzrosła, a tematyka zrównoważonego rozwoju oraz koncepcja ESG stały się nieodłącznymi elementami dyskusji na temat przyszłości. Zapraszamy do wysłuchania podcastu, w którym na pytania o przyszłość ESG odpowiada Jeremy Osborn, globalny szef ESG AICPA & CIMA.

Osborn przygląda się głównym kwestiom związanym ze zrównoważonym rozwojem i ESG, ich znaczeniu dla biznesu i inwestycji, oraz wpływowi, jaki mogą mieć na społeczeństwo jako całość. Odnosi się również do kwestii przygotowania specjalistów rynku finansowego na nowe regulacje.

W pierwszej części podcastu zostają poruszone również następujące kwestie:

• jaka jest różnica między ESG a zrównoważonym rozwojem,
  • dlaczego aspekt ładu korporacyjnego bywa czasem pomijany,
  • czemu audyt i atestacja informacji ESG zyskują na popularności.

W drugiej części Jeremy Osborn opisuje obecny krajobraz raportowania ESG i przytacza przykłady, które przemawiają za tym, by już dziś traktować ESG poważnie. Zrównoważony rozwój i ESG nie są już tylko trendy, ale stają się nieodłącznymi elementami strategii biznesowych i inwestycyjnych.

Polecamy wysłuchanie całej rozmowy 👇

Część 1: LINK