POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

wpis-blog-dekra

DEKRA nowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia ESG

DEKRA, skupiająca niezależnych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w audytach i certyfikacji, dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG, największej w Polsce organizacji zrzeszającej liderów zrównoważonego rozwoju.

Eksperci DEKRA wykorzystują swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie, aby dostarczyć klientom rozwiązania dostosowane do potrzeb w dziedzinie bezpieczeństwa, rozwoju biznesu, audytów, inspekcji, usług dla przemysłu, nadzorów inwestycyjnych oraz certyfikacji systemów zarządzania i rozwoju kompetencji. Zielona transformacja jest jednym priorytetowych obszarów strategii firmy.

Poprzez nasze członkostwo chcielibyśmy zwrócić uwagę na istotę i konieczność certyfikacji/weryfikacji przez jednostkę akredytowaną obszarów ESG, co powinno pozwolić na podniesienie wiarygodności wdrożonych działań w organizacji i wyróżnić się poddając swoje działania niezależnej weryfikacji. – mówi Krystian Nowakowski, prezes zarządu DEKRA Certification sp. z o.o.

DEKRA raportuje zgodnie z Kodeksem Zrównoważonego Rozwoju (DNK) zainicjowanym przez Niemiecką Radę ds. Zrównoważonego Rozwoju (RNE), organ doradczy niemieckiego rządu federalnego. Grupa również regularnie publikuje magazyn o zrównoważonym rozwoju. Komunikuje w nim kierunki, cele, postępy i działania w dziedzinie zrównoważonego rozwoju: https://www.dekra.com/en/sustainability-magazine/

Członkostwo w Stowarzyszeniu to dostęp do najnowszej wiedzy legislacyjnej, raportów oraz analiz związanych z tematyką zrównoważonego rozwoju, jak i możliwość udziału w debatach i opiniowania projektów. Przedstawiciel grupy wejdzie także w skład Rady Innowatorów ESG – gremium złożonego z wybitnych praktyków polskiego biznesu, którzy wyróżniają się wiedzą i działaniem na rzecz rozwoju ESG w swoich organizacjach i w Polsce. Firmy wspierają przedstawiciele ośrodków naukowych, instytucji publicznych i branżowych, ekonomiści, eksperci rynkowi i akademicy.

Jako organizacja z wieloletnim doświadczeniem w audytowaniu systemów zarządzania z obszarów takich jak choćby zarządzanie środowiskowe, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo informacji, bezpieczeństwo w łańcuchu dostaw, obszarów wpisujących się w #ESG, jesteśmy świadomi problemów i wyzwań z jakimi borykają się przedsiębiorcy, szczególnie na drodze zielonej transformacji. – mówi Joanna Ciura, Menedżer ds. analiz biznesowych i produktów dla zrównoważonego rozwoju (ESG).

DEKRA jest liderem na rynku certyfikacji systemów zarządzania, z silną pozycją w obszarach motoryzacji i inżynierii, w TOP 3 firm TIC działających w Polsce. Z jasną, ambitną wizją bycia partnerem dla bezpiecznego i zrównoważonego świata DEKRA łączy najlepszych ludzi, innowacyjne technologie i pasję do ustanawiania standardów, które zmieniają biznes na lepsze.

Witamy w gronie członków Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *