POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

PSE-aicpa-cima

AICPA & CIMA nowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia ESG

Miło nam przedstawić kolejnego członka naszego Stowarzyszenia – AICPA & CIMA, światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej.

AICPA & CIMA, w ramach tworzonego wspólnie Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowo-księgowej w imieniu niemal 700 tys. członków i kandydatów ze 196 krajów, którzy zajmują kluczowe stanowiska w świecie biznesu i finansów. Oferują prestiżowe, globalne kwalifikacje Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA), a także inne specjalistyczne certyfikacje oraz kursy, wspierając profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo.
 
Wraz z upowszechnieniem inicjatyw w zakresie ESG oraz wzrostem zapotrzebowania na rzetelne informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju, a także w związku ze zmianami, jakie czekają profesję finansowo-księgową w Europie w kontekście wejścia w życie CSRD, AICPA & CIMA aktywnie wspierają swoich członków, kandydatów CGMA i CPA, a także zaangażowanych profesjonalistów w procesie zdobywania niezbędnych kompetencji.

„Zainteresowanie tematem ESG osiąga punkt krytyczny, a globalna społeczność biznesowa stoi u progu istotnych zmian w podejściu do kwestii zrównoważonego rozwoju. Zwiększa to zapotrzebowanie na specjalistów ds. księgowości i finansów wyposażonych w umiejętności niezbędne, by doradzać liderom firm w zakresie zagrożeń związanych z ESG oraz możliwości, jakie otwierają się przed ich organizacjami. Nasze programy, kursy i zasoby pomagają profesji finansowej rozwijać się w tym obszarze, by mogła ona służyć interesowi publicznemu budując zaufanie i gwarantując przejrzystość informacji dot. ESG” – mówi Jakub Bejarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA.

Celem dołączenia przez AICPA & CIMA do Stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy i działań w zakresie ESG, a także kooperacja, wymiana doświadczeń i obserwacji w kontekście zrównoważonego rozwoju firm.

Chcąc przygotować organizacje na wyzwania przyszłości i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata, AICPA & CIMA zapewniają profesji księgowo-finansowej szkolenia takie jak Fundamentals of ESG Certificate czy Oxford Sustainability Programme, a także wsparcie i dostęp do darmowych zasobów z zakresu zrównoważonego rozwoju, których specjaliści ds. księgowości i finansów potrzebują, aby móc zastosować swoje umiejętności w obliczu zachodzących zmian. Dzięki temu, wykorzystując informacje finansowe i niefinansowe, będą mogli pozytywnie oddziaływać na środowisko i społeczeństwo, pomagać organizacjom w realizacji długoterminowych strategii biznesowych oraz odkrywać nowe możliwości.

Witamy w gronie członków Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *