POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

ESG-News-Apple

Apple stawia na zdekarbonizowany łańcuch dostaw

Apple, amerykańska firma informatyczna zobowiązała swoich dostawców do podjęcia rozwiązań mających na celu zmniejszenie  emisji gazów cieplarnianych i podjęcia dalszych kroków w celu dekarbonizacji.

W komunikat prasowym czytamy, że marka Apple będzie oceniać pracę swoich partnerów produkcyjnych, aby zachęcić ich do dekarbonizacji działań związanych z Apple i korzystania w 100% z energii odnawialnej, śledząc i audytując postępy w ujęciu rocznym. Przedstawiciele firmy informatycznej będzie w szczególności współpracować z dostawcami, którzy „pracują w trybie pilnym i robią wymierne postępy w kierunku dekarbonizacji”. Apple oferuje dostawcom zestaw bezpłatnych zasobów e-learningowych i szkolenia na żywo w ramach Programu Czysta Energia.

Neutralność w całym łańcuchu dostaw

Apple jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla w swoich działaniach korporacyjnych od 2020 r., ale ma długoterminowy cel, jakim jest zachowanie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całym globalnym łańcuchu dostaw i cyklu życia każdego produktu do 2030 r. Apple zmniejszył emisje o 40 procent od 2015 r. głównie poprzez poprawę efektywności energetycznej, projektowanie niskoemisyjne, neutralizację pod względem emisji dwutlenku węgla dla działalności korporacyjnej oraz przejście łańcucha dostaw na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

To ciekawe…

Ponad 200 dostawców reprezentujących ponad 70 procent bezpośrednich wydatków Apple na produkcję już zobowiązało się do korzystania z czystej energii, takiej jak wiatr lub energia słoneczna. To między innymi takie marki jak: Corning Incorporated, Nitto Denko Corporation, SK hynix, STMicroelectronics, TSMC i Yuto.

Apple ogłosił również nowe inicjatywy mające na celu pomoc w dekarbonizacji światowej gospodarki i promowanie nowych rozwiązań ukierunkowanych na klimat, w tym inwestycje w budowę wielkoskalowych instalacji słonecznych i wiatrowych w Europie, partnerstwa wspierające firmy przechodzące na czystą energię oraz projekty funduszu przywracania na rzecz rozwoju naturalnego usuwanie dwutlenku węgla i pomaga w usuwaniu dwutlenku węgla generować zwrot finansowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *