POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

viewpoint-srinagarind-dam-thailand-dam-hydroelectric-plans

PepsiCo pozyskuje energię odnawialną do zasilania 100% zakładów w Hiszpanii i Portugalii

Gigant rynku FMCG, PepsiCo, ogłosił, że będzie pozyskiwać energię odnawialną do zasilania 100% swoich zakładów w Hiszpanii i Portugalii w ramach nowej długoterminowej umowy zakupu energii (PPA) z globalną firmą energetyczną Iberdrola. 

Iberdrola będzie dostarczać zieloną energię do zakładów, obiektów, centrów logistycznych i dystrybucyjnych PepsiCo ze swojej elektrowni fotowoltaicznej (PV) Francisco Pizarro, która znajduje się w Hiszpanii. Podjęte działanie ma zapobiec uwalnianiu do atmosfery 150 000 ton CO2 rocznie, a przy 590 MW zainstalowanej mocy stanie się największą elektrownią fotowoltaiczną w Europie!

Podjęte działania przyczyniają się do realizacji celów PepsiCo, a wśród nich znajduje się m.in. osiągnięcie zerowej emisji netto do 2040 r. W 2020 r. PepsiCo ogłosiło również cel polegający na pozyskiwaniu 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych we wszystkich należących do firmy i kontrolowanych przez nią operacjach na całym świecie (do 2030 r.) oraz w całej działalności franczyzowej i zewnętrznej (do 2040 r.).

W niedawno opublikowanym raporcie ESG firma PepsiCo ujawniła, że 70% jej globalnego zapotrzebowania na energię elektryczną w bezpośredniej działalności jest obecnie zaspokajane ze źródeł odnawialnych. 

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią rozwoju takich projektów, które przekształcają teraźniejszość i przyszłość naszego kraju i są w pełni zgodne z naszym celem osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 roku. Jest to jedna z wielu inicjatyw, które podejmujemy w ramach PepsiCo Positive, kompleksowa transformacja naszej firmy, której podstawą jest zrównoważony rozwój.

Marta Puyuelo, dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju w PepsiCo Southwest Europe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *