Struktura

Jak działamy?

Akademia Dobrych Praktyk ESG

W Akademii Dobrych Praktyk ESG śledzimy polskie i światowe trendy w zakresie zrównoważonego rozwoju, wyszukujemy i promujemy najlepsze strategie i działania z obszaru ESG.

Laboratorium                  ESG

Laboratorium ESG wyszukuje, opisuje i promuje najlepsze narzędzia i technologie wspierające raportowanie i wdrażanie działań z zakresu ESG.

Centrum Monitorowania Legislacji

Ośrodek Monitorowania i Opiniowania Legislacji ESG śledzi i opiniuje dla członków Stowarzyszenia zmiany prawne oraz inicjuje prace nad projektami.

Barometr                 Trendów

Monitoring polskich i światowych trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju, inicjatyw podejmowanych w ramach ESG.

Akademia Rozwoju Kompetencji ESG

W ramach Akademii Rozwoju Kompetencji ESG organizujemy dla Członków Stowarzyszenia szkolenia, webinary i warsztaty z prawnikami, ekspertami.

Centrum Badań                      i Analiz

Cyklicznie opracowuje raporty i analizy na temat wdrażania ESG w polskich firmach. Bada, które z elementów ESG są najszybciej implementowane, dostarcza danych na temat rynku i całego obszaru ESG.

Centrum Wydarzeń Specjalnych

Centrum Certyfikacji ESG

Polskie Stowarzyszenie ESG cyklicznie organizuje konferencje oraz wydarzenia specjalne poświęcone ESG.

Akademia Dobrych Praktyk ESG

W ramach Akademii 6 razy w roku organizowane są kameralne, zamknięte spotkania członków PSE, w trakcie których Członkowie Stowarzyszenia i zaproszeni goście dzielą się Dobrymi Praktykami w zakresie ESG. Podczas spotkań dyskutujemy na temat zagadnień związanych z wdrażaniem zasad ESG w Polsce w poszczególnych branżach, proponowane są rozwiązania i postulaty, które Stowarzyszenie będzie w imieniu członków przedstawiać instytucjom publicznym.

Laboratorium ESG

To jest miejsce, gdzie korporacje i duże organizacje spotykają się z dostawcami nowoczesnych technologii, start-upami, by wspólnie pracować nad rozwiązaniami dla budowy lepszego jutra.

Centrum Monitorowania Legislacji

wspomagającymi implementację ESG w poszczególnych branżach.

Barometr Trendów

najlepszych strategii, działań i wydarzeń z obszaru ESG.

Akademia Rozwoju Kompetencji ESG

W ramach Akademii Rozwoju Kompetencji ESG organizujemy dla Członków Stowarzyszenia szkolenia, webinary i warsztaty z prawnikami, ekspertami z dziedziny ESG, praktykami, przedstawicielami firm i start-upów dostarczających technologie i rozwiązania niezbędne do mierzenia wskaźników ESG oraz raportowania niefinansowego.
Zadaniem Akademii Dobrych Praktyk ESG jest dostarczenie Członkom Stowarzyszenia gotowych rozwiązań, wiedzy i know – how, które będą mogli wdrożyć w swoich organizacjach. W ramach Akademii prowadzimy:
  • szkolenia standardowe
  • szkolenia na żywo i online dedykowane: program w pełni dostosowany do potrzeb firmy
  • szkolenia online
  • webinary I Q&A

Centrum Badań i Analiz

Polskie Stowarzyszenie Liderów ESG cyklicznie opracowuje raporty i analizy na temat wdrażania zasad ESG w polskich firmach i instytucjach. Badamy, które z elementów ESG są najszybciej implementowane w polskich firmach, dostarczamy firmom danych na temat rynku i całego obszaru ESG.
Polskie Stowarzyszenie ESG opracowuje:
  • 1 x w miesiącu newsletter z danymi, informacjami bieżącymi na temat ESG.
  • 2 x w roku raporty merytoryczne dotyczące ESG.
  • Publikacje on-demand raportów merytorycznych wydawanych publicznie pod patronatem lub w kooperacji z PSE
  • Kompleksowe badania rynkowe: od zdefiniowania grup docelowych, opracowanie ankiet, realizację badań, analizę i prezentację wyników

Centrum Wydarzeń Specjalnych

Polskie Stowarzyszenie ESG cyklicznie organizuje konferencje oraz wydarzenia specjalne poświęcone ESG, w tym coroczne Spotkania Innowatorów ESG, Kongres Innowatorów ESG oraz Bal Innowatorów ESG.
  • Coroczne Spotkania Innowatorów ESG
  • 6 x w roku – Leadership Meeting w ramach Akademii Dobrych Praktyk ESG
  • Ogólnopolski Kongres Liderów ESG
  • Charytatywny Bal Innowatorów ESG

Centrum Certyfikacji
ESG

• Zbiera i analizuje dane dotyczące wdrażania ESG w polskich firmach, organizacjach, samorządach, na ich podstawie publikuje rankingi dotyczące działań podejmowanych w ramach ESG.
  • Niezależna kapituła, powołana z przedstawicieli biznesu, nauki, organizacji pozarządowych przyznaje nagrody Innowatorów ESG firmom wykazujące pomysłowość, zaangażowanie, innowacyjność w tym obszarze.