PSExSGH - porozumienie

W dniu 5 września 2024 r. Polskie Stowarzyszenie ESG podpisało porozumienie o współpracy ze Szkołą Główną Handlową.

Polskie Stowarzyszenie ESG (PSE) to największa w Polsce organizacja zrzeszająca liderów zrównoważonej transformacji: firmy, organizacje, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego, które realizują cele ESG, działają w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego, dbają o ład korporacyjny i pracowników oraz są odpowiedzialne społecznie.

Stowarzyszenie wspiera Członków w budowaniu zrównoważonej strategii, która przez najbliższe lata będzie definiować ich stosunek do rozwoju, biznesu, partnerów, środowiska, lokalnych społeczności, pracowników. Jest to ogromne wyzwanie, które wymaga połączenia celów biznesowych, oczekiwań inwestorów i partnerów rynkowych z dostosowaniem się do wymogów ESG.

Porozumienie ze Szkołą Główną Handlową jest kolejnym krokiem w rozwoju Polskiego Stowarzyszenia ESG i wzmacniania kompetencji Stowarzyszenia poprzez współpracę z najlepszymi ekspertami. SGH jest wiodącym ekonomicznym ośrodkiem akademickim w Polsce, który kształci kadrę menedżerską. To właśnie absolwenci SGH w dużej mierze kształtują kierunki wdrażania ESG w Polsce i to oni będą mieli najważniejszą rolę do odegrania w zrównoważonej transformacji. – podkreślają Marta Biernacka – Miernik i Joanna Dargiewicz – Rożek, członkinie zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Transformacja ESG rewolucjonizuje sposób myślenia o biznesie i jego wpływie na środowisko i klimat. Zawarcie porozumienia pomiędzy SGH, a Polskim Stowarzyszeniem ESG otwiera nowy, obfitujący we wspólne projekty i inicjatywy, rozdział.

– Odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój to fundamenty, na których powinniśmy budować przyszłość biznesu. Współpraca SGH z Polskim Stowarzyszeniem ESG, największą polską organizacją pozarządową działającą w obszarze ESG umożliwi naszej Uczelni nie tylko wzbogacenie programu nauczania, ale także będzie mieć realny wpływ na kształtowanie postaw i działań, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa. – powiedział rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak.