Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach ESG Lab. 19 września po raz kolejny będziemy dyskutować o największych wyzwaniach związanych z ESG, przed którymi stoją obecnie firmy i organizacje. Czy startupy mogą pomóc sprostać tym wyzwaniom?
ESG Innovation Lab to projekt Polskiego Stowarzyszenia ESG realizowany wspólnie z Fundacją Venture Cafe oraz CIC Warsaw. Poprzez ESG Innovation Lab chcemy przede wszystkim integrować środowiska start-upowe oraz biznes w celu tworzenia rozwiązań i produktów służących wspieraniu ESG. Liczymy, że uda nam się zbudować aktywną społeczność skoncentrowaną wokół kwestii ESG oraz nowych technologii.
Najbliższe wydarzenie chcielibyśmy poświęcić największym wyzwaniach związanych z ESG, przed którymi stoją obecnie firmy i organizacje. Czy startupy mogą pomóc sprostać tym wyzwaniom?
Zapraszamy 19 września do przestrzeni CIC Warsaw (ul. Chmielna 73).
👉 Rejestracja: https://venturecafewarsaw.org/event/thursday-gathering209/
Zapraszamy na sesje:
✅ 17:15 | AI w ESG. Wielkie nadzieje, sporo niepewności
O potencjale rozwiązań AI nie trzeba nikogo przekonywać. System prawny musi starać się odpowiedzieć na te wyzwania na wielu poziomach – przed nami ochrona nowych modeli biznesowych, skupionych na danych, które do tej pory nie miały silnych mechanizmów ochronnych, wyzwania w zakresie własności intelektualnej, przede wszystkim eksploatacji już istniejących utworów do trenowania modeli AI, wyzwania z szeroką rozumianą prywatnością, profilowaniem, zakazem dyskryminacji i automatycznymi decyzjami, szkodami wyrządzanymi przed wadliwe działanie AI, deep fake’ami itd.
Prawo jest dzisiaj kluczowym instrumentem do regulacji nowego świata technologii. O wyzwaniach, które czekają nas w najbliższych latach porozmawiamy z Marcinem Marutą, Partnerem Zarządzającym Kancelarii Rymarz Zdort Maruta.
✅ 18:15 | Startupy w świecie ESG. Oczekiwania a rzeczywistość.
Dynamiczna natura otoczenia regulacyjnego, potrzeba weryfikacji danych, złożoność łańcucha dostaw – to tylko niektóre z elementów, które stanowią wyzwanie w kontekście raportowania ESG dla dużych organizacji. Dlatego współpraca startupów oraz korporacji może być niezwykle cenna w kontekście tworzenia nowych rozwiązań wspierających ten proces. Co jednak, kiedy sprawy nie idą tak jak powinny…?
- Jakich realnych rozwiązań potrzebuje biznes?
- Na co twórcy rozwiązań technologicznych powinni zwracać szczególną uwagę?
- A przede wszystkim: co do tej pory się nie sprawdziło?
W trakcie dyskusji rzucimy trochę światła na największe pułapki, które czekają na drodze innowatorów tworzących rozwiązania i narzędzia wspierające raportowanie zrównoważonego rozwoju.
Zapraszamy!