Grafika-na-blog-Ekovoltis(1)(3)

Ekovoltis członkiem Polskiego Stowarzyszenia ESG

Ekovoltis, firma zajmująca się obrotem energią, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł, dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Ekovoltis Sp. z o.o. to spółka obrotu energią elektryczną, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł. Misją spółki jest łączenie wytwórców energii pochodzącej z OZE z firmami poszukującymi proekologicznych rozwiązań energetycznych. Spółka tworzy elastyczne produkty energetyczne wspierane przez sztuczną inteligencję oraz uczenie maszynowe. Dzięki wykorzystaniu zielonej energii produkty te dedykowane są między innymi dla firm objętych raportowaniem ESG. Ekovoltis należy do grupy kapitałowej MS Galleon GmbH, której właścicielem jest Michał Sołowow.

Przyjęcie zasad ESG umożliwia firmom nie tylko wyróżnienie się na tle konkurencji, ale także demonstruje ich zaangażowanie w przestrzeganie norm prawnych, etycznych i środowiskowych, które uznać można za współczesny spiritus movens rozwoju biznesu. Jednym z pierwszych kroków wdrożenia ESG w większości firm jest właśnie zastosowanie zielonej energii. Misją Ekovoltis jest łączenie wytwórców OZE z tymi, którzy chcą z takiej energii korzystać. Oferuje rozwiązania dla firm z sektora MŚP, jak i dla dużych odbiorców, a także realizuje współpracę z wytwórcami m.in. w ramach długoterminowych kontraktów cPPA.
Swoją działalnością wspiera dekarbonizację polskiej gospodarki, tworząc czyste i bezpieczne środowisko życia dla wszystkich pokoleń, co powinni brać pod uwagę wszyscy odpowiedzialni przedsiębiorcy.

– “ESG nie jest tylko trendem, ale fundamentem do budowania zrównoważonej przyszłości i tworzenia wartości na wielu poziomach – wprowadzenie tych standardów wiąże się ze zmianą postrzegania firm jako tzw. “organizacje przyszłości”, co uznać można za ogromną szansę do rozwoju, a zarazem za kamień milowy stojącym przed każdym przedsiębiorstwem w drugiej dekadzie XXI wieku. Dlatego też istotne jest dzielenie się wiedzą oraz wymiana doświadczeń na temat legislacyjnie zawiłych zagadnień ESG. Tym bardziej, że niezależnie od skali prowadzonej działalności polskie firmy już dzisiaj dostają szereg zapytań oraz ankiet związanych ze zrównoważonym rozwojem czy strategią ESG – konieczność dostosowania się do tych zmian jest ogromnym wyzwaniem i obejmować będzie każdą organizację.” – powiedział Rafał Staśkiewicz, Product Manager odpowiedzialny za koordynowanie rozwiązań związanych z ESG w Ekovoltis.

– “Cieszymy się, że możemy powitać firmę Ekovoltis w gronie członków Polskiego Stowarzyszenia ESG. Transformacja energetyczna jest ważnym aspektem wdrażania ESG, a firma Ekovoltis wpiera ten proces, również na etapie budowania świadomości. Obu naszym organizacjom zależy na wprowadzaniu pozytywnych zmian, a także propagowaniu wiedzy i dzieleniu się najlepszymi biznesowymi praktykami. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie wiele ciekawych i ważnych projektów” – powiedziała Marta Biernacka – Miernik, członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Witamy w gronie członków Polskiego Stowarzyszenia ESG.