POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

Grafika-www-SniezkaGroup

Śnieżka S.A. członkiem Polskiego Stowarzyszenia ESG  

Grupa Śnieżka, jeden z liderów rynku farb w Polsce, na Węgrzech i w Ukrainie, dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG, organizacji zrzeszającej liderów zrównoważonego rozwoju.  


Grupa Śnieżka aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Świadomie i w sposób usystematyzowany zarządza obszarem ESG – co daje gotowość na oczekiwania rynku i wyzwania przyszłości. Rok 2023 był dla grupy przełomowy, po raz pierwszy nadała zrównoważonym działaniom ramy strategiczne, publikując Strategię Zrównoważonego Rozwoju 2023+ oraz wyznaczyła cele do realizacji w perspektywie krótkoterminowej, które wskazują kierunek dalszych zmian na drodze do zrównoważonego rozwoju. Za realizację celów odpowiedzialny jest wewnętrzny Komitet ds. Zrównoważonego Rozwoju, składający się z członków kierownictwa najwyższego szczebla reprezentujących kluczowe dla realizacji Strategii obszary. Komitet ten pełni funkcję ciała konsultacyjno-doradczego dla Zarządu w zakresie działań ESG.

Kolejny krok, który pokazuje, że działania firmy to konkret, jest zdobyte finansowanie (SLL) powiązane z celami ESG. Te i pozostałe działania Śnieżki zaowocowały 17. miejscem w klasyfikacji ogólnej i 5. w klasyfikacji branżowej tegorocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm, a także złotym medalem EcoVadis.

– Wdrożenie Strategii Zrównoważonego Rozwoju Śnieżki 2023+, debiut w Rankingu Odpowiedzialnych Firm, złoty medal EcoVadis to efekty zaangażowania Śnieżki w tematy ESG w ostatnich kilkunastu miesiącach. Teraz przyszedł czas na kolejny etap – dzielenie się dobrymi praktykami, czy poszukiwanie inspiracji do kolejnych projektów. Cały czas podwyższamy sobie poprzeczkę w kwestii zaangażowania, dlatego zależy nam również na rozwijaniu potencjału naszego zespołu i działań naszej firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju. – powiedziała Aleksandra Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i ESG w FFiL Śnieżka SA., która dołączyła do grona Rady Innowatorów ESG działającej przy Polskim Stowarzyszeniu ESG.

Celem dołączenia Grupy Śnieżka do Polskiego Stowarzyszenia ESG jest propagowanie wiedzy i działań w zakresie ESG, a także kooperacja, wymiana doświadczeń i obserwacja rynku. To kolejny krok naprzód w naszej misji promowania idei zrównoważonego rozwoju w Polsce. Jesteśmy przekonani, że unikalne doświadczenie Grupy Śnieżka oraz pasja i zaangażowanie z jakim podchodzi o realizacji celów ESG, będzie niezwykle istotnym elementem naszych działań i wspólnie jeszcze skuteczniej będziemy wpływać na zmiany na lepsze.

Z dumą witamy Grupę Śnieżka, która z zaangażowaniem podejmuje inicjatywy ESG, w gronie członków Polskiego Stowarzyszenia ESG. U podstaw zrównoważonego rozwoju leży zarówno konsensus społeczno-gospodarczy, jak i wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk między biznesem i instytucjami. Cieszymy się, że wspólnie z nowym Partnerem będziemy mogli dzielić się wiedzą i doświadczeniami oraz budować lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń – powiedziała Marta Biernacka – Miernik, członkini zarządu Stowarzyszenia.

Polecamy również odwiedzić serwis ESG Grupy Śnieżka: LINK

Więcej informacji znajdą Państwo również w raporcie rocznym opublikowanym przez Grupę: LINK

Witamy w gronie członków Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *