POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

eu-eastern-partnership-forum-1

PSE na First Legal Forum EU-EASTERN PARTNERSHIP

W dniach 25-26 maja 2023 roku w Warszawie odbyło się First Legal Forum EU-EASTERN PARTNERSHIP. Konferencja w założeniu jest platformą komunikacyjną umożliwiającą dialog pomiędzy partnerami kancelarii prawnych, dyrektorami działów prawnych firm oraz specjalistami ds. rozwoju biznesu, marketingu i promocji usług prawnych z Europy, krajów Partnerstwa Wschodniego, Azji Centralnej i Kaukazu.

W agendzie wydarzenia znalazło się miejsce na dyskusję na temat ESG oraz roli nowych regulacji w biznesie: “ESG jako kluczowy czynnik zrównoważonego rozwoju korporacyjnego i finansowego”. Polskie Stowarzyszenie ESG w panelu reprezentowała Joanna Dargiewicz – Rożek, Członek Zarządu Stowarzyszenia. W debacie prowadzonej przez Mariusa Rosenberga, Partnera w TIGGES Rechtsanwälte wzięli również udział:

  • Agnieszka Deeg-Tyburska – General Counsel Board Member, Head of Legal, Security and Patent Department, Polpharma, Poland
  • Timur Khasanov-Batirov – Co-founder, Dutch Compliance Club, Netherlands
  • Klaudia Shevelyuk – Strategic sustainability seniorconsultant, Ramboll, Sweden

Do jakich wniosków doszli paneliści? Raportowanie #ESG to duże wyzwanie, ale równocześnie ogromna szansa dla biznesu, która może przynieść pozytywny wpływ na szereg zmian społecznych, a także pozytywnie wpłynąć na konkurencyjność. Obawę budzą regulacje, a szczególnie czas, który pozostał do dostosowania się do nowego porządku prawnego. Brakuje ekspertów, edukacji rynku w zakresie ESG oraz jasnych i klarownych wytycznych z podziałem na branże.

Eksperci wspólnie doszli do wniosku, że działalność w duchu zrównoważonego rozwoju to nie chwilowy trend. Proces wymusza rynek – młode pokolenie oczekuje, że firmy i korporacje będą niwelowały negatywny wpływ swojej działalności na środowisko, a swój biznes będą prowadzić etycznie, zwracając szczególną uwagę na aspekt „S” (społeczny).

FIRST LEGAL FORUM EU-EASTERN PARTNERSHIP , dziękujemy za zaproszenie 🌿

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *