POBIERZ RAPORT

Polskie Stowarzyszenie ESG

Dołącz do największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego liderów zrównoważonej transformacji.

Zapraszamy na nasze kanały

Page title icon

Blog

PSE-Dino

Markety Dino inwestują we własne instalacje fotowoltaiczne i nie tyko

Dino, polska sieć sklepów spożywczych może pochwalić się nie tylko rekordowymi zyskami ale również systematycznym wdrażaniem strategii ESG. Ostatnie działania spółki w tym zakresie to inwestycja w fotowoltaikę. Tylko w pierwszym półroczu 2022 roku instalacje o łącznej mocy blisko 40 MW umożliwiły spółce redukcję emisji CO2 o około 13 tys. ton. Ten wynik robi wrażenie!

Konsekwentny rozwój sieci Dino pociąga za sobą coraz wyższe nakłady inwestycyjne. W pierwszym półroczu 2022 r. wyniosły one 727 mln zł i były najwyższe w historii. Na kwotę składają się między innymi: nowe otwarcia, budowa kolejnego centrum dystrybucyjnego, zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu mięsnego Agro Rydzyna.

W trosce o środowisko

„Jednak znaczna część środków została przeznaczona na inicjatywy zmniejszające negatywne oddziaływanie na środowisko. Liczba marketów Dino wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne wzrosła w pierwszym półroczu tego roku z 322 do 1124 placówek. Ilość energii elektrycznej pozyskanej ze słońca wyniosła w tym okresie 19 Gwh. Rok wcześniej wartość ta wyniosła zaledwie 7 Gwh” – powiedział Michał Krauze, Członek Zarządu Dino Polska.

Co ważne polityka środowiskowa Dino Polska jest konsekwentnie realizowana od kilku lat. Poza fotowoltaiką spółka inwestuje w zwiększanie efektywności sieci transportowej. Robi to przez skracanie dystansu pomiędzy centrami dystrybucyjnymi a marketami. Dodatkowo dostawcy korzystają z floty, która spełnia wyższe normy środowiskowe o coraz niższej emisyjności spalin.

Markety Dino są proekologiczne

Kolejne proekologiczne działania spółki opierają się racjonalnej gospodarce odpadami oraz minimalizowaniu masy wytwarzanych odpadów. Pracownicy przestrzegają i promują procedury segregacji odpadów we wszystkich obszarach działalności. Opakowania zwrotne z folii, papieru i szkła są przekazywane do recyklingu. Na porządku dziennym jest korzystanie z opakowań wielokrotnego użytku w dystrybucji produktów, a także współpraca z dostawcami w celu korzystania z systemu wielokrotnych opakowań zwrotnych na owoce i warzywa. Dzięki temu nie są wprowadzane do obiegu odpady powstałe z jednorazowych opakowań zbiorczych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *